Aromaterapie Karel Hadek

Kategorie zboží

Potřebujete poradit?
Inspirujte se při výběru
našich výrobků, na našem katalogu.
KATALOG
Karla Hadka
ČASOPIS
AROMATERAPIE 2/2018
Časopis
Ke stažení zde

TAMANU DERM RK

Regenerační krém

Kód výrobku: 2032


Vaše cena 80,77
Vaše cena bez DPH 66,75
 

Výrobce: 1. Aromaterapeutická KH a.s.


Název Obj. kód Běžná cena Vaše cena
TAMANU-DERM Regenerační krém 5 ml h2032a -,-- Kč 80,77 Kč
+
TAMANU-DERM Regenerační krém 50 ml h2032d -,-- Kč 638,96 Kč
+
TAMANU-DERM Regenerační krém 100 ml h2032e -,-- Kč 1 005,22 Kč
+
TAMANU-DERM Regenerační krém 250 ml h2032h -,-- Kč 2 010,43 Kč
+

Je tomu už několik let, co jsem dostal vzoreček „zázračného“ olejíčku s exotickým názvem Tamanu. Jeho latinský název je Calophyllum inophyllum. Olej se vyzískává z jader plodu. Jeho zvláštností je, že kromě tuku obsahuje i vysoký podíl pryskyřic. Nelze se divit, že v oblastech, kde tento strom roste, je považován za posvátný a jeho olej se používá při kožních problémech i nemocech. Jeho silnou stránkou jsou pak hlavně protizánětlivé a regenerační vlastnosti.
 

Na základě tohoto oleje pak vznikl přípravek, který může být nápomocen při péči o pokožku postiženou atopickým ekzémem. Lidé, kteří krém zkoušeli, hodnotili výborné regenerační schopnosti i skutečnost, že pokožka po krátké době používání jakoby omládla.
 

Přípravek TAMANU‑DERM má při pokojové teplotě velmi tuhou konzistenci, ale po nanesení na pokožku krásně změkne a velice dobře se vtírá. Z tohoto pohledu jej lze označit nejspíše jako meziprodukt, někde mezi krémem a balzámem. Vhodný je pro normální až extrémně suchou pleť.

 

Hlavní obsahové složky:
Rostlinné oleje a tuky: mandlový, jojobový, z pšeničných klíčků, bambucké máslo. Lecitin. Emulgátory. Vitaminy. Betakaroten, pantenol. Éterické oleje: tamanu, růžový. Destilovaná voda.

 

Použití:
Po umytí obličeje nanesete na pokožku potřebné množství bylinného regenerač­ního krému a jemně vmasírujte. Po jeho aplikaci se pokožka neleskne.

 

Informace:
K ošetření obličeje před aplikací krému se doporučuje používat zásadně mycí prostředky neobsahující tenzidy, neboť je všeobecně známo, že tenzidy pokožku odmaš­ťují a vysušují. Z tohoto důvodu nejsou vhodná mýdla a to ani tekutá. K tomuto účelu lze doporučit např. HY‑OLEJE (hydrofilní mycí oleje).

 

INCI:
Butyrospermum parkii Butter, Aqua, Calophyllum inophyllum Seed Oil, Copernicia cerifera Cera, Linum usitatissimum Seed Oil, Lanolin, Sorbitan Oleate, Urea, Panthenol, Lecithin, Cymbopongon winterianus Herb Oil, Borago officinalis  Seed Oil, Oenothera biennis Oil, Tocopheryl acetate, Thymus vulgaris Flower/Leaf Oil, Retinyl palmitate, Lactic Acid, Daucus carota sativa Seed Oil, Geraniol, Beta-carotene, Rosa damascena Flower Oil, Salvia officinalis Oil, Lavandula hybrida Oil, Rosmarinus officinalis Leaf Oil, Limonene, Eugenia caryophyllus Leaf Oil, Citrus limon Peel Oil, Thymus serpillum Oil, Eugenol, Citronellol, Piper nigrum Fruit Oil, Linalool, Citral, Anthemis nobilis Flower Oil, Leptospermum scoparium Branch/Leaf Oil, Styrax benzoin Gum, Pinus sylvestris Leaf Oil

 

Skladování:
Uvedená trvanli­vost přípravku se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10 °C).

Spotřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu. Číslo šarže a objem vyznačen na obalu.

 

 

INFORMACE KARLA HADKA

 

Časopis Aromaterapie

3/2010 - Novinky: Tamanu-Derm 

1/2015 - Slovo odborníka: Atopický ekzém

4/2012 - Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadek! 

 

Katalog 

REGENERAČNÍ OBLIČEJOVÉ KRÉMY

 

 

It’s been a few years since I received a sample of a „miraculous“ oil with the exotic- sounding name „Tamanu“. Its Latin name is Calophyllum inophyllum. The oil is extracted from nut kernels. Its specificity is that apart from fat it has a high proportion of resins. It is little wonder that in the areas where it grows this tree is considered as holy, and its oil is used for skin problems and conditions. Its strength lies mainly in its anti- inflammatory and regenerative properties.

 

Based on this oil, a preparation has been created which may be helpful in skin care where atopic dermatitis is concerned. People who have tried out the cream confirm its excellent regenerative effects and also the fact that after a short period of use the skin appears as if it has grown younger.

 

TAMANU-DERM has a thick consistency at room temperature, but it quickly softens up on application and becomes easily spreadable. From this point of view, it might probably be described as a intermediate product, half way between cream and balm. Suitable for normal to extremely dry skin.

 

Main ingredients:

Vegetable fats and oils: almond, jojoba, wheat germ, shea butter. Lecithin. Emulsifiers. Vitamins. Beta- carotene, panthenol. Essential oils: tamanu, rose. Distilled water.

 

Application:

Wash your face and apply the required amount of the regenerative cream on the skin, working it in gently. The skin is not shiny after application.

 

Information:

To wash your face before applying the cream, it is advisable to use surfactant-free washing agents, since it is well known that surfactants deprive the skin of oil, drying it out. It is for this reason that soaps, even the liquid ones, are discouraged. Hydrophilic washing oils can be suggested as a better alternative.

Potřebujete poradit?
Inspirujte se při výběru
našich výrobků, na našem katalogu.
KATALOG
Karla Hadka
ČASOPIS
AROMATERAPIE 2/2018
Časopis
Ke stažení zde